Conducerea Inspectoratului Școlar Județean Mureș a informat, la solicitarea cotidianului Zi de Zi, programul de desfășurare a festivităților școlare organizate de liceele și colegiile din județul Mureș.

Miercuri, 25 mai:

9.00 – Liceul Tehnologic „Petru Maior” Reghin (Curtea școlii);

10.00 – Liceul Vocațional Pedagogic „Mihai Eminescu” Târgu Mureș (Sala Sporturilor);

10.00 – Liceul Teoretic „Andrei Bârseanu” Târnăveni (Curtea școlii);

11.00 – Liceul Teoretic „Gheorghe Marinescu” Târgu Mureș (Teatrul de Vară);

15.00 – Colegiul Economic „Transilvania” Târgu Mureș (Sala Sporturilor);

16.00 – Liceul Teoretic „Dr. Lind” Câmpenița (Centrul de Sănătate „Herghelia”).

Joi, 26 mai:

9.00 – Liceul Tehnologic „Lucian Blaga” Reghin (Curtea școlii);

9.00 – Liceul Tehnologic „Gheorghe Șincai” Târgu Mureș (Curtea școlii);

9.00 – Liceul Tehnologic „Avram Iancu” Târgu Mureș (Curtea școlii);

9.30 – Liceul Tehnologic Nr. 1 Luduș (Curtea școlii);

10.00 – Liceul cu Program Sportiv „Szasz Adalbert” (Curtea școlii);

10.00 – Colegiul Agricol „Traian Săvulescu” Târgu Mureș (Curtea școlii);

10.00 – Liceul Tehnologic „Electromureș” Târgu Mureș (Curtea școlii);

10.00 – Colegiul Național „Mircea Eliade” Sighișoara (Sala Imperial Sighișoara);

10.00 – Liceul Tehnologic „Ion Vlasiu” Târgu Mureș – Structura Liceul Tehnologic „Constantin Brâncuși” (Curtea școlii, Sala Festivă „Constantin Brâncuși”);

10.00 – Liceul Tehnologic „Traian Vuia” Târgu Mureș (Curtea școlii);

10.00 – Liceul Tehnologic Iernut (Curtea școlii);

10.00 – Liceul Tehnologic Târnăveni (Curtea școlii);

10.30 – Liceul Tehnologic Nr. 1 Sighișoara (Curtea școlii);

10.30 – Liceul Tehnologic „Vasile Netea” Deda (Curtea școlii);

10.30 – Liceul Teoretic „Joseph Haltrich” Sighișoara (Curtea școlii);

13.00 – Colegiul Național „Unirea” Târgu Mureș (Sala Sporturilor).

Vineri, 27 mai:

9.00 – Liceul Tehnologic „Ioan Bojor” Reghin (Curtea școlii);

10.00 – Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș (Palatul Culturii);

10.00 – Liceul Teoretic „Bocskai Istvan” Miercurea Nirajului (Curtea școlii);

10.00 – Liceul Teoretic „Samuil Micu” Sărmașu (Curtea școlii);

10.00 – Liceul Silvic Gurghiu (Curtea școlii);

10.00 – Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” Târgu Mureș Liceul Vocațional Reformat (Curtea școlii);

11.00 – Colegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian” Târgu Mureș (Sala Sporturilor);

11.00 – Liceul Tehnologic  „Aurel Persu” Târgu Mureș (Curtea școlii);

11.00 – Liceul Tehnologic „Domokos Kazmer” Sovata (Curtea școlii);

11.00 – Liceul Tehnologic ”Sfântu Gheorghe” Sângeorgiu de Pădure (Curtea școlii).

Alex TOTH

Ioana MĂRGINEAN

Foto: https://ro.depositphotos.com/home.html

Post-ul Programul festivităților de absolvire ale liceelor mureșene apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.